Cvičenie

Report z kurzu Cvičenie podľa Ľ. Mojžísovej

Prvý októbrový víkend sa v rámci nášho vzdelávania pre sestry a pôrodné asistentky v bratislavskom štúdiu GraviFit stretli pôrodné asistentky a fyzioterapeutky zo Slovenska.

Kurz prebehol v spolupráci s masérskou školou INPROV s.r.o. Brno a bol zameraný na Metódu podľa Ľudmily Mojžišovej. Cvičenie podľa Ľudmily Mojžišovej je jednou z liečebných metód využívaných väčšinou v kinezioterapii, teda pohybovej terapie, ktorá sa uskutočňuje ako plánovaný liečebný proces, ktorý sa prispôsobuje zmenám stavu pacienta a je cielený individuálne.

Využitie pohybovej terapie podľa spomínanej metodiky sa spája s liečbou ženskej sterility, jej funkčnej príčiny. Rehabilitačná liečba funkčnej sterility je založená na reflexnom ovplyvnení nervovo-svalového aparátu malej panvy za použitia pohybovej liečby najmä driekovej chrbtice, krížovej kosti, panvy, kostrče a svalov, ktoré ovplyvňujú ich vzájomnú polohu (Ďurišová, 2008, s.27). Cvičenie sa podieľa na zlepšení funkcií a prekrvenia orgánov malej panvy, posilnení oslabených svalov, uvoľnení napätia vo svaloch, upravení nerovnováhy svalov v oblasti malej panvy. Metóda je zostavená z mobilizačných techník a základnej zostavy 12 cvikov na denné cvičenie. Zostava cvikov je orientovaná na brušné a sedacie svaly, ich posilnenie a uvoľnenie panvového dna a svalov ktoré sa nachádzajú popri bedrovej chrbtici (Strusková, Novotná, 2007).

Úprimne môžem povedať, že obidva dni kurzu sa niesli v príjemnej priateľskej a aktívnej nálade zo strany prednášajúcej Ing. Jany Dobiaš – Petriskovej a tiež účastničiek kurzu. Veríme, že naša snaha podporovať zdravotníckych pracovníkov v ďalšom sústavnom vzdelávaní bude úspešná a postupom času sa k nám pridá viac a viac ľudí ktorí milujú svoju prácu tak my, členovia GraviFit.

Foto

Kurz Mojžíšová v štúdiu GraviFit, late 2017

Kurz Mojžíšová v štúdiu GraviFit, late 2017

Kurz Mojžíšová v štúdiu GraviFit, late 2017

Kurz Mojžíšová v štúdiu GraviFit, late 2017


Chcete sa nabudúce pridať? Pozrite si ďalšie termíny kurzu Cvičenie podľa Ľ. Mojžíšovej alebo iné z našej ponuky akreditovaných kurzov.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
gravid joga video
Gravid Yoga na doma (video)
GraviFit Doma: Štúdio pre tehotné u vás doma
GraviFit Doma je tu!
cvičenie pre tehotné video
Cvičebné videá pre tehuľky zadarmo

PRIDAJTE KOMENTÁR

*