Tehotenstvo

Príprava na pôrod #4: Pôrod

Príprava na pôrod: Pôrod

Prepis videa

Ahojte, volám sa Barbora a povieme si, aké sú možnosti pôrodu.

Pôrod môže byť prirodzene vaginálny, môže byť cisársky rezom a môže byť samozrejme aj operačný pôrod s použitím napríklad kliešti alebo vakuoextraktoru.

Pôrod vaginálny je najprirodzenejší pre vás aj pre bábätko. Prechádza pôrodnými cestami von a tým pádom všetky procesy, ktoré tam sú sú preňho aj pre vás to najprirodzenejšie. Ak je bábätko porodené cisárskym rezom, samozrejme je to nutnosť v niektorých prípadoch, ak existuje ohrozenie vás alebo bábätka, netreba si to v žiadom prípade vyčítať. Môžem byť v spinálke alebo celkovej narkóze. Alebo sa už počas pôrodu nedá spraviť cisársky rez. V takom prípade mi lekár vysvetlí, že je nutné použiť napríklad zvon (vákuoextraktor), kliešťe (forceps) a ten pôrod je síce zložitejší ale treba brať do úvahy to, že cisársky rez sa už spraviť nedá.

Samotný pôrod môže trvať hodinku, 6 alebo aj 12 hodín. Je to samozrejme veľmi individuálne. Aj keď som prvorodička, môžem porodiř rýchlejšie, keď som druhorodička, môžem rodiť dlhšie… Všetko závisí od môjho tela, bábätka a či sú alebo nie sú nejaké problémy.

Ak rodím cisárskym rezom, môžem ho mať plánovaný. Presne tak viem dátum a čas kedy som na rade, resp. v zozname na danú operáciu. Môže to byť ale tak isto akutne vzniknutý cisársky rez…

Vám želám, aby by ste na pôrod spomínali s pozitívom. Že to bolo niečo, čo vám to bábätko prinieslo, aj keď to možno nebolo veľmi jednoduché. Že tie chvíle, ktoré ste prežili s bábätkom hneď po pôrode boli pre vás tie najkrajšie. Ahojte.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Dôležitosť kyseliny listovej počas tehotenstva
Kedy mať dieťa
Kedy mať dieťa
Zásady pri stravovaní v tehotenstve

PRIDAJTE KOMENTÁR

*