Tehotenstvo

Príprava na pôrod #4: Pôrod

Príprava na pôrod: Pôrod

Prepis videa

Ahojte, volám sa Barbora a povieme si, aké sú možnosti pôrodu.

Pôrod môže byť prirodzene vaginálny, môže byť cisársky rezom a môže byť samozrejme aj operačný pôrod s použitím napríklad kliešti alebo vakuoextraktoru.

Pôrod vaginálny je najprirodzenejší pre vás aj pre bábätko. Prechádza pôrodnými cestami von a tým pádom všetky procesy, ktoré tam sú sú preňho aj pre vás to najprirodzenejšie. Ak je bábätko porodené cisárskym rezom, samozrejme je to nutnosť v niektorých prípadoch, ak existuje ohrozenie vás alebo bábätka, netreba si to v žiadom prípade vyčítať. Môžem byť v spinálke alebo celkovej narkóze. Alebo sa už počas pôrodu nedá spraviť cisársky rez. V takom prípade mi lekár vysvetlí, že je nutné použiť napríklad zvon (vákuoextraktor), kliešťe (forceps) a ten pôrod je síce zložitejší ale treba brať do úvahy to, že cisársky rez sa už spraviť nedá.

Samotný pôrod môže trvať hodinku, 6 alebo aj 12 hodín. Je to samozrejme veľmi individuálne. Aj keď som prvorodička, môžem porodiř rýchlejšie, keď som druhorodička, môžem rodiť dlhšie… Všetko závisí od môjho tela, bábätka a či sú alebo nie sú nejaké problémy.

Ak rodím cisárskym rezom, môžem ho mať plánovaný. Presne tak viem dátum a čas kedy som na rade, resp. v zozname na danú operáciu. Môže to byť ale tak isto akutne vzniknutý cisársky rez…

Vám želám, aby by ste na pôrod spomínali s pozitívom. Že to bolo niečo, čo vám to bábätko prinieslo, aj keď to možno nebolo veľmi jednoduché. Že tie chvíle, ktoré ste prežili s bábätkom hneď po pôrode boli pre vás tie najkrajšie. Ahojte.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Predpôrodná príprava
10 dôvodov na absolvovanie prípravy na pôrod
Masáž hrádze
Masáž hrádze
Barbora na predpôrodnom kurze
Vybavovačky po pôrode

PRIDAJTE KOMENTÁR

*