Tehotenstvo

Príprava na pôrod #2: Výber pôrodníka

Príprava na pôrod: Výber pôrodníka

Prepis videa

Ahojte, volám sa Barbora. Dnes si povieme, ako si vybrať pôrodníka.

Ak si vyberám pôrodníka, mala by som dať na svoj vlastný osobný názor a pocit, či chcem alebo nechcem zazmluvneného pôrodnika. Mali by ste vedieť, že nie je nutnosť zazmluvniť si vlastného pôrodníka. Samozrejme, odrodí vás službukonajúci lekár, ktorý môže byť tak isto dobrý ako váš zazmluvnený lekár.

Veľa mamičiek sa ma pýta či si zaplatiť alebo nezaplatiť daného pôrodníka. Opakujem, vlastný osobný názor… To čo vyhovuje jednej mamičke, nemusí vyhovovať tej druhej. Ak si možno vyberám a ešte neviem, môže mi pomôcť to, že si prečítam nejaké referencie na daného pôrodníka. Že sa možno priamo s nejakou mamičkou porozprávam a zistím, aký bol ten daný pôrodník. Tak isto môžem dať na odporúčanie svojho gynekológa.

Bolo by fajn, aby som medzi 30. a 33. týždňom kontaktovala daného pôrodníka. Aby som sa ho vôbec opýtala, či v termíne pôrodu náhodou nemá dovolenku alebo kongres/konferenciu a spýtala sa ho, či ma chce vidieť už v tomto období alebo ma chce vidieť až v 35./36. týždni a dohodneme sa na stretnutí.

Pri prvom kontakte s pôrodníkom, mala by som dať na prvý dojem. Lebo opäť, to čo vyhovovalo kamarátke nemusí vyhovovať mne. Porozprávam sa s ním. Na stretnutie môže ísť kľudne aj váš partner a uvidíte ako na vás zapôsobí.

Ak viem, že mám požiadavky na pôrod vo forme tzv. pôrodného plánu, môžem mu ho hneď odprezentovať a môžme si hneď aj prejsť jednotlivé body. Hneď môžno uvidím, ako na to pôrodník reaguje, či mi vyhovuje a či som s ním spokojná.

Ak mi daný pôrodník vyhovuje, môžem si ho zazmluvniť. To znamená, že s ním podpíšem oficiálnu zmluvu, za ktorú má pôrodník odmenu. Vo väčšine prípadov sa suma pohybuje okolo 300€. Časť má z toho nemocnica, časť pôrodník.

Teším sa na vás aj pri ďalších videách, ahojte.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Hmotnost v tehotenstve
Hmotnosť v tehotenstve
7 týžden tehotenstva
Tehotenstvo po týždňoch – 7. týždeň tehotenstva
Barbora na predpôrodnom kurze
Vybavovačky po pôrode

PRIDAJTE KOMENTÁR

*