Tehotenstvo

Príprava na pôrod #1: Výber pôrodnice

príprava na pôrod: výber pôrodnice

Prepis videa

Ahojte, volám sa Barbora a dnes si povieme, ako si vybrať pôrodnicu.

Ak si vyberám pôrodnicu, pozriem sa v okolí, aké pôrodnice sú k dispozícii. Určite každá jedna pôrodnica robí exkurzie na dané oddelenie. Môžem si tam zavolať, môžem sa tam ísť pozrieť alebo sa popýtať, kedy sa tieto exkurzie robia a idem sa tam pozrieť. Na tej exkurzii uvidím ako vyzerá daná pôrodnica, ako vyzerajú pôrodné boxy, kde budem keď ma budú prijímať, kde bude môj partner a ako to tam na mňa bude celé pôsobiť.

Ak nejaká nemocnica ponúka nadštandardné služby, môžem sa ísť do nej pozrieť a môžem si to porovnať so štátnou nemocnicou. Keď vyberám nemocnicu – pôrodnicu, možno ma zaujíma koľko majú ročne cisárskych rezov, koľkokrát používajú pri pôrode epidurálku alebo koľkokrát používajú pri pôrodoch rôzne pomôcky ako kliešte alebo vákuoextraktor. Alebo možno ako tlmia rodičkám bolesť, v akých polohách im umožňujú byť pri pôrode, či akceptujú mamičkin pôrodný plán alebo či majú perinatálne centrum pre dieťa.

Ak si vyberám pôrodnicu, možno je pre mňa rozhodujúce, či tam mám alebo nemám svojho pôrodníka. Ak si zazmluvňujem svojho pôrodníka, tak mám možnosť ísť do pôrodnice, kde ten pôrodník rodí alebo má zmluvu s danou pôrodnicou.

Môžem si zistiť, či tá nemocnica poskytuje nejaké nadštandardné služby vo forme napríklad nadštandardného pôrodného boxu. Či má v cene alebo za nejaký poplatok epidurálnu anestézu, či má v cene alebo musím platiť navyše za nejakú osobu pri pôrode, napríklad svojho pôrodníka. Ešte ma môže zaujímať, či si do tej pôrodnica musím zobrať nejaké vlastné pomôcky alebo mi budú poskytnuté. Ak sa rozhodujem medzi pôrodnicami, možno ma zaujíma aj to, ako sú vzdialené od môjho bydliska.

To by bolo na dnes všetko, želám vám šťastnú ruku pri výbere pôrodnice a pozrite si aj naše ďalšie videá.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Príprava na pôrod video
Nový video seriál – Príprava na pôrod
Rady pre bezpečné cestovanie v tehotenstve
Barbora na predpôrodnom kurze
Vybavovačky po pôrode

PRIDAJTE KOMENTÁR

*