Pôrod

Osoba pri pôrode? ÁNO alebo NIE?

Osoba pri pôrode

Ak chcete, aby bol pri pôrode váš partner, ale on vyslovene NECHCE, určite ho do toho nenúťte. Naozaj má personál na pôrodnici prioritnejšie iné povinnosti, ako kriesiť odpadnutých partnerov a behať s nimi na vozíčku po röntgenoch … Tá priorita ste VY a vaše DIEŤA. V prípade, ak nechce byť partner zúčastnený pri samotnom pôrode, ale „to predtým“ zvládne – je to možné.

Neraz som bola svedkom, že partner pri predýchavaní pôrodných bolestí svojej partnerky čítal noviny alebo sa hral na mobile. Namiesto toho, aby si plnil svoje povinností ako osoba pri pôrode. To môže robiť aj doma a nebude vám tým aspoň liezť na nervy 🙂 .

Navyše – nemusí to byť len váš partner, ktorý vás MUSÍ na pôrodnici sprevádzať. Môže to byť vaša sestra, mama, kamarátka a v neposlednom rade „vaša“ pôrodná asistentka.

Nie vždy má totiž personál na pôrodnej sále dostatok času len a len pre Vás. A ak sú v službe, majú na starosti celú pôrodnicu – všetky rodičky.

Aby osoba pri pôrode vedela, čo má robiť, ako sa má správať v určitých situáciách a načo tam vôbec je, je vhodné, aby absolvovala kurz psychofyzickej prípravy na pôrod spolu s vami.

Načo je pri vás osoba pri pôrode?

  • aby vám neustále pripomínala inštrukcie, ktoré ste sa počas psychofyzickej prípravy naučili
  • aby bola k dispozícii, keď čokoľvek potrebujete – niečo podať, sprevádza vás do sprchy, prechádza sa s vami, masíruje vám kríže (aj ego 🙂 ), fixuje vás na fitlopte, …
  • odpútava vašu pozornosť od pôrodných bolestí
  • po pôrode vám pomáha s novorodencom

Ak máte pri sebe ako osobu pri pôrode „svoju osobnú“ pôrodnú asistentku máte benefit naviac. Priamo v akcii ste pod odborným dohľadom s odborným poradenstvom 🙂 .

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Pôrodné polohy, ich plusy a mínusy
Čo si zbaliť do pôrodnice
Čo si zbaliť do pôrodnice počas pandémie Covid-19
Bonding po pôrode, rebonding a bonding s oteckom

PRIDAJTE KOMENTÁR

*