Novorodenec

Kozmetická sada Tommee Tippee (recenzia)

Tommee Tippee recenzia

Recenzia kozmetickej sady Tommee Tippee pre bábätko. Balenie obsahuje všetko potrebné pre česanie vláskov, meranie teploty a strihanie nechtíkov. Vďaka e-shopu detska-vybavicka.sk, ktorý nám ju poskytol na recenziu, si môžete pozrieť čo všetko obsahuje a ako sa používa.

Obsah balenia

Kozmetická súprava obsahuje:

  • hrebienok
  • kefočku na česanie vláskov
  • zubnú kefku
  • cvakátko, nožničky a pilníček na nechty
  • teplomer
  • odsávačku na hlieny

Odsávačka na hlieny

Odsávačka na hlieny je vhodná na každodennú hygienu nosnej dutiny. Takáto manuálna je dobá v tom, že ju stačí stlačiť a dať bábätku do nošteka. Potom už ju len stačí pustiť a všetka nečistota sa dostane pod tlakom von z nošteka.

Vlásky

Na starostlivosť o vlásky môžeme použiť kefku alebo hrebienok. Hriebenok je na koncoch zväčšený aby nepichal. Pri česaní bábätka nemusíte mať obavy, nič ho nepichne ani nepoškriabe. Okrem hrebienka je k dispozícii aj malá kefočka. Bábätku s ňou môžete tak isto vytvoriť nejaký hravý účes. Ak ešte vaše bábätko vláskov veľa nemá, kofečkou mu môžete masírovať hlavu. Bábätko tým stimulujete a môžete ho tým ukľudniť.

Nechty

Ďalšou pomôckou sú nožničky a cvakátko na strihanie nechtov. Nožničky sú fajn v tom, že tie detské nožničky, aj Tommee Tippee sú na koncoch jemne zaoblené a zväčšené. Tak ako hrebienok, aj nožničky majú na koncoch ďobky. Keď sa bábätko hmýri alebo hýbe s ručičkami, s prštekami, nepopichá sa. Práca s nimi je veľmi jednoduchá. Chytím si prštek bábätka a môžem mu strihať nechtíky ako je potrebné.

Pokiaľ preferujete viac použitie cvakátka, žiaden problém. Ide o štandardné prevedenie prispôsobené pre deti. V Tommee Tippee pripojili pre väčšiu istotu šikovnú úchytku. Práca s ním je tak isto pohodlná, jednoduchá a bezpečná. Opäť stačí zafixovať prst a strihať podľa potreby.

Zbytkové hrany odporúčam zjemniť pilníčkom. Zabránite tým poškriabaniu vášho prsníka pri dojčení alebo tváre dieťatka.

Tommee Tippee nožnice

Nožničky sú na koncoch zväčšené a zaoblené – vôbec nepichajú.

 

Meranie teploty

Dieťatko môže byť náchylné na prechladnutie, môžu mu rásť zúbky. Pri podobných situáciách môže mať zvýšenú teplotu. Po odmeraní teploty zistíte, či mu je alebo nie je potrebné dať lieky na zníženie teploty a podobne.

Zúbky

Poslednou pomôckou je kefka na čistenie zúbkov. Ak vaše bábätko už má pár zúbkov, možno od 4,5,6 alebo 7 mesiacov, v závislosti od toho, ako vaše bábätko ide rýchlo vo vývoji, tak môžete takouto anatomickou kefkou pekne tie zúbky očistiť.

Záver

Takéto pomôcky je vhodné sú kúpiť v jednom balení. Ušetríte tým peniaze a nemusíte si to kupovať jednotlivo. Všetky pomôcky máte navyše hneď priamo poruke. Tommee Tippee súprava splnila očakávania. Obsahuje všetko potrebné. Stojí približne 30€ a kúpiť si ju môžete napríklad na www.detska-vybavicka.sk.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
lehátko do vane na kúpanie bábätka
Lehátko do vaničky (recenzia)
Bonding po pôrode, rebonding a bonding s oteckom
Byť matkou – zostať ženou

PRIDAJTE KOMENTÁR

*