COVID-19 Novinky a aktuality Pôrod

Čo si zbaliť do pôrodnice počas pandémie Covid-19

Čo si zbaliť do pôrodnice

Termín vášho pôrodu sa blíži a vy si začínate pripravovať veci do pôrodnice. Pandémia samozrejme ovplyvní vašu výbavu. Dobrá správa je, že väčšina vecí, ktoré si beriete do pôrodnice, zostáva rovnaká ako po iné roky.

Začnite si pripravovať tašku medzi 35. až 38. týždňom tehotenstva. Nezabudnite na doklady, pôrodný plán, vodu, telefón a nabíjačku (ideálne dlhšiu), nočné košele, papuče, oblečenie, drogériu a osobné veci, ktoré vám pomôžu zostať v pokoji a pohode.

Čo sa v tejto situácii nemení sú tiež hygienické potreby a plienky pre bábätko, pri odchode domov oblečenie pre bábätko a vajíčko do auta na cestu.

Vzhľadom na prísne hygienické predpisy v nemocniciach si vezmite rúško, respirátor, dezinfekciu. Počítajte s tým, že vám urobia test na Covid-19, rovnako ako aj sprevádzajúcej osobe – manželovi.

Ak nemáte čas a náladu riešiť nákupy potrebných vecí do pôrodnice, pokojne si objednajte náš Balíček do pôrodnice, kde sme vám všetko potrebné už zabalili. Máte na výber z troch možností, štandard – aby vám nič nechýbalo, premium – aby ste sa cítili pohodlne a deluxe – aby ste boli ako vo vatičke.

Zostaňte v pokoji, aj keď máte diagnostikovaný Covid-19. Pozitívne maminky už v našich nemocniciach a zdravotníci majú s takýmito pôrodmi skúsenosťami. Bude s vami tím lekárov a pôrodných asistentiek, ktorí vám pomôžu, aby pôrod prebiehal v čo najväčšom komforte pre vás i bábätko.

Tu je náš aktualizovaný zoznam vecí, ktoré by ste mali mať so sebou.

Zvládnete to. Verte si. Vy viete bábätko porodiť a bábätko sa vie narodiť.

ZDIELAŤ
PODOBNÉ ČLÁNKY
Naučme sa mať sa rady
Naučme sa mať sa rady
Osoba pri pôrode
Osoba pri pôrode? ÁNO alebo NIE?
Chystá sa váš partner k pôrodu? 

PRIDAJTE KOMENTÁR

*